wycieczka warszawa08

W dniach 3 - 5 kwietnia uczniowie PSP w Lipowej w ramach realizacji projektu ,,Moja droga do sukcesu w szkole podstawowej” wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Wycieczka była pełna atrakcji. Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć i poznać wiele ciekawych miejsc w Warszawie. Byliśmy w budynku Sejmu RP, Pałacu Kultury i Nauki, gdzie można było zobaczyć panoramę Warszawy z tarasu widokowego na 30 piętrze. Wiele radości sprawił uczniom pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli poznać wiele dziedzin nauki m.in. poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach. Ponadto dzieci zwiedziły Stare Miasto, Pałac w Wilanowie,Stadion Narodowy i Złote Tarasy.

wycieczka zoo lipowa01

W dniu 19 kwietnia 2017 klasy III a i III b wybrały się na wycieczkę w ramach projektu „Moja droga do sukcesu w szkole podstawowej” do ZOO we Wrocławiu. Miały okazję oglądać zwierzęta pochodzące zazwyczaj z odległych, egzotycznych krajów.

Najpierw udały się do Afrykarium. Widziały tam różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Największe wrażenie wywołał mały rekin i mnóstwo płaszczek, a także żółw morski. Wszystkie te zwierzęta znajdowały się w olbrzymich akwariach.

Po wyjściu z Afrykarium dzieci udały się na obiad. Potem spacerowały i odwiedzały żyrafy i zebry, które zgodnie prezentowały się na wybiegu.

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale także atrakcyjną lekcją przyrody. Wypadła fantastycznie, gdyż uczniowie zdołali się dowiedzieć wielu interesujących ciekawostek i zaobserwować zachowania zwierząt.